Biały Kot was produced in DIONIZOS brewery in Radom. Brewery was founded (or re-created since it refers to tradition of another, non-existing, brewery which was founded in Radom in 1812) in 1997 and is the smallest one in Polish Association of Regional Beers. They claim to produce just 24 hl of beer per year what counts as 4800 bottles (500 ml), or they have a mistake on their website ;-)
Let's try it!
general information:
brewery: DIONIZOS Radom, style: lager, alcohol: 5,5%, Plato: N/A
package: 3/7
Simple layout but nothing special. Logo with cat is nice, but there are also some claims: label is of low quality - it detaches from the bottle, little information about beer itself, text on label is positioned chaotically and looks like edited in famous MS Paint. Cap is black.
foam: 3/7
Low, white, falls very quickly and leaves no lacing.
smell: 5/7
Scent of malt with note of hop. This is lager so you actually do not expect more. It is more important not to pick any flaws, which I could not find in this beer's aroma.
saturation: 5/7
Simply high.
taste: 5/7
Begins with slight sweetness and acidity followed by slight bitterness. There are noticeable notes of hop, malt and subtle bread crust.
overall: 5/7
final comment:
It is a decent, refreshing lager.
==================================================
Trzecie polskie piwo z rzędu. Z uwagi na to, że mieszkam w Polsce, większość recenzowanych piw będzie stąd. Przynajmniej na początku.
Biały Kot powstał w browarze DIONIZOS w Radomiu. Browar został założony (lub w pewnym sensie odtworzony, gdyż nawiązuje swoją tradycją do innego, nieistniejącego, browaru założonego w Radomiu w 1812 roku) w 1997 roku i jest najmniejszym w Stowarzyszenia Regionalnych Browarów Polskich. Jeśli informacja na stronie DIONIZOSa nie zawiera błędów, powstają tam zaledwie 24 hl piwa rocznie, co przelicza się na 4800 półlitrowych butelek.
Zatem spróbujmy!
informacje ogólne:
browar: DIONIZOS Radom, styl: lager, alkohol: 5,5%, ekstrakt: N/A
opakowanie: 3/7
Prosta szata graficzna, lecz nic specjalnego. Logo z kotem jest fajne, ale etykieta wzbudza zastrzeżenia. Mianowicie: etykieta jest niskiej jakości i odkleja się od butelki, zawiera mało informacji na temat piwa, tekst umieszczony jest na niej chaotycznie i wygląda jak edytowany w słynnym MS Paint'cie. Kapsel jest czarny.
piana: 3/7
Niska, biała, opada bardzo szybko i nie zdobi szkła.
zapach: 5/7
Zapach słodu z nutami chmielu. Jest to lager więc w zasadzie nie oczekuje się tutaj więcej. Ważniejsze jest, żeby nie było wyczuwalnych wad, a takich nie udało mi się wyłapać w aromacie tego piwa.
wysycenie: 5/7
Wysokie.
smak: 5/7
Na początku lekko słodkawe z delikatną kwaskowatością, po których następuje delikatna goryczka. Zauważalne nuty chmielu, słodu i subtelna nuta skórki chlebowej.
ocena ogólna: 5/7
komentarz końcowy:
Przyzwoity, odświeżający lager.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz